فتاح ارومیه

​فتاح در سفر به ارومیه تشریح کرد:

جزئیاتی از اقدامات بنیاد مستضعفان در کمک به محرومان آذربایجان غربی/ آزادی تمام زندانیان جرائم غیرعمد استان

05 خرداد 1401

کد خبرنگار: 7


به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در سفر به آذربایجان غربی و در حاشیه جلسه با استاندار و مسئولان این استان با اشاره به کمک ۳۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در دوران شیوع کرونا به این استان اظهار کرد: بنیاد مستضعفان در طول شیوع کرونا، بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان به این استان کمک کرد که بخش عمده آن در منطقه چالدران که از مناطق هدف محرومیت زدایی بنیاد است هزینه شد.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد حدود ۳ سال است که با هدف محرومیت زدایی در منطقه چالدران استقرار دارد، افزود: خوشبختانه طی این مدت کارهای خوبی در این منطقه انجام شده و امروز نیز با توجه به اینکه زمان خروج ما از این منطقه نزدیک شده است، مقرر شد تا بنیاد تمامی تعهدات و طرح های نیمه تمام خود در این منطقه را تکمیل کند و تعهدات جدیدی را نیز در حوزه آبرسانی تقبل کردیم و ان شاءالله به سرعت این طرح ها به اتمام می رسد.
وی ادامه داد: همچنین مقرر شد با توجه به اتمام زمان حضورمان در چالدران، ما مطالعات خود را برای حضور در منطقه تکاب به عنوان منطقه جدید هدف بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی آغاز کنیم و اقدامات ما در منطقه سردشت که پیش از این به عنوان منطقه ویژه ما انتخاب شده بود نیز ادامه دارد و به لطف خدا مقرر شد با حمایت بنیاد مستضعفان، اورژانس اجتماعی شهرستان سردشت تکمیل شود.
فتاح با اعلام خبر حمایت ۲۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تجهیز یک مرکز دیالیز در آذربایجان غربی نیز گفت: این مرکز به همت خیرین احداث شده و بنیاد مستضعفان تامین ۲۰ میلیارد تومان از هزینه تجهیز این مرکز را تقبل کرد و ان شاءالله این مرکز تا شهریور ماه با ظرفیت ۱۶۰ تخت دیالیز آماده خدمت به مردم خواهد بود.
به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، این بنیاد علاوه بر این موارد، هزینه ۳۰ میلیارد تومانی تامین لوله های «جی آر پی» برای یک مجتمع آبرسانی در این استان را عهده دار شد و این مجتمع تا یکسال آینده تکمیل و آماده بهره برداری خواهد بود.
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه این بنیاد طی ۲ ماه اخیر، ۴۰ هزار بسته معیشتی را برای کمک به اقشار محروم این استان در سطح آذربایجان غربی توزیع کرده است افزود: علاوه بر این ما برای کمک به حل مشکلات معیشتی، ۵ میلیارد تومان را در اختیار بهزیستی و ۵ میلیارد تومان را در اختیار کمیته امداد قرار دادیم تا برای حل مشکلات موردی مراجعین این نهادهای حمایتی هزینه شود.
وی با اشاره به ساخت ۱۴۰۰واحد مسکونی در قالب مسکن محرومان نیز گفت: بنیاد مستضعفان در ساخت ۱۴۰۰ واحد مسکن محرومان در این استان مشارکت خواهد داشت و ان شاءالله این واحدها طی ۲ سال تکمیل خواهد شد.
فتاح در ادامه با اعلام تکمیل سرمایه گذاری ۳۸۰ میلیارد تومانی این بنیاد در حوزه صنایع نوشیدنی این استان که با هدف حمایت از باغداران و کشاورزان منطقه انجام شده گفت: از ۲ سال قبل بنیاد مستضعفان سرمایه گذاری بزرگی به مبلغ ۳۸۰ میلیارد تومان در حوزه صنایع نوشیدنی این استان کرد که خوشبختانه به واسطه این سرمایه گذاری، ظرفیت تولید آبمیوه در این کارخانه ۲ برابر و ظرفیت تولید کنسانتره نیز حدود ۶۰ درصد اضافه شد که این افزایش ظرفیت، کمک قابل توجهی به تولید بیشتر محصولات کشاورزی و باغی در این منطقه  می کند.
وی در ادامه با بیان اینکه بنیاد مستضعفان تا امروز اسناد حدود ۳ هزار ملک را در قالب اسناد علوی به محرومان این استان و مالکان واقعی آنها به صورت رایگان واگذار کرده و تا پایان سال نیز بیش از ۲۳۰۰ ملک دیگر به ارزش ۳ هزار میلیارد تومان به این افراد واگذار می شود، در خصوص اهدای زمین های بنیاد مستضعفان برای طرح مسکن محرومان در این استان نیز خاطرنشان کرد: ما در جلسه با مسئولان استان اعلام کردیم که آمادگی داریم ۲ قطعه زمین به مساحت های ۲.۶ و ۱.۸ هکتار در شهرستان های این استان را برای خانه دار شدن اقشار نیازمند در اختیار طرح ملی مسکن قرار دهیم که در صورت ارائه مجوزهای لازم از سوی دولت، این اقدام انجام خواهد شد.
وی در پایان تاکید کرد: علاوه بر این موارد با توجه به مذاکرات انجام شده با مسولان استان قرار شد بنیاد مستضعفان زمینه آزادی تمامی زندانیان جرائم غیرعمد استان را فراهم کند.
انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار

مدیرعامل هلدینگ مالی و سرمایه‌گذاری سینا منصوب شد

1401/06/28

جزئیات خدمت‌رسانی ۶ موکب بنیاد مستضعفان در مرزها/ از توزیع ده‌ها میلیون بطری آب و غذای گرم تا کمک به اعزام هزاران زائر از مناطق محروم به کربلا

1401/06/15

سرمایه‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای آزادراه تهران شمال طی ۵ ماه گذشته/ واگذاری بخشی از زمین‌های بنیاد به نهضت ملی مسکن

1401/06/03

عملیات ایمن سازی ساختمان قدیمی «آلومینیوم» آغاز شد

1401/05/30

نحوه تامین «مسکن» محرومان توسط بنیاد مستضعفان/ آورده مالی مددجویان کاهش می‌یابد

1401/05/23

پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مادران باردار و شیرده مناطق محروم از ابتدای ۱۴۰۰

1401/05/11

سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در آذربایجان شرقی/ کمک به اشتغال محرومان با ۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه

1401/05/07

واگذاری ۴۰۰ هکتار از زمین‌های بنیاد مستضعفان در زنجان برای پروژه‌های مسکونی، عمرانی و صنعتی

1401/05/05

«قنبری» مشاور رئیس بنیاد مستضعفان شد

1401/05/04

واگذاری رایگان زمین‌های بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن مردم و محرومان

1401/05/03

سرپرست بانک سینا منصوب شد

1401/04/30

از صادرات ۲۹۴ میلیون دلاری تا رشد ۵.۹ درصدی انواع تولیدات و خدمات اقتصادی

1401/04/25

از ساخت صدها خانه تا ارائه ده‌ها میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال

1401/04/17

حمایت ۳۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از محرومان استان/ سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی در لرستان

1401/04/16

افتتاح واحد بخار نیروگاه خرم‌آباد با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان در پاییز امسال

1401/04/15

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی بنیاد مستضعفان تغییر کرد/ «پیرعلی» سرپرست شد

1401/04/14

آغاز توزیع بسته‌های لبنی بنیاد مستضعفان برای یک میلیون خانواده کم‌برخوردار

1401/04/13

جزئیات اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان/ ۳۰۰ میلیارد تومان برای تحقق وعده‌های بنیاد

1401/04/03

جزئیاتی از سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیاردی بنیاد مستضعفان برای توسعه نیروگاه چابهار

1401/04/01

امنیت کشور در گرو رسیدگی به مردم و مستضعفان است/ طلب برقی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از دولت

1401/04/01

بهره برداری از واحد بخار نیروگاه چابهار همزمان با اوج‌گیری مصرف برق در کشور

1401/04/01

بررسی مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری/ ظرفیت تولید چادر مشکی در شهرکرد ۲.۵ برابر می‌شود

1401/03/23

افزایش ۲۸۰ مگاواتی تولید برق در نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان برای پیک ۱۴۰۱

1401/03/22

پوشش بیمه درمانی رایگان ۲۰ هزار خانواده محروم کهگیلویه و بویراحمد به همت بنیاد مستضعفان

1401/03/20

تقدیر رهبر انقلاب از احداث ساختمان جدید پلاسکو

1401/03/18

logo

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

راه‌های ارتباطی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، جزئیات مزایده‌ها و مناقصات بنیاد مستضعفان عضو خبرنامه سایت شوید.

تمامی حقوق برای وبسایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محفوظ است ۱۴۰۱

menu
menu
اخبار
گزارشات
پروژه‌ها
مستضعفان
بنیاد مستضعفان
گزارش‌های ویدیویی