فتاح نیروگاه چابهار افتتاح

فتاح در مراسم افتتاح واحد بخار نیروگاه چابهار:

امنیت کشور در گرو رسیدگی به مردم و مستضعفان است/ طلب برقی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از دولت

01 تیر 1401

کد خبرنگار: 7

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان سید پرویز فتاح در مراسم افتتاح واحد بخار نیروگاه چابهار و تبدیل این نیروگاه به نیروگاه سیکل ترکیبی اظهار کرد: ۱۶ سال قبل و زمانی که وزیر نیرو بودم در سفر به این منطقه و در همین نقطه، کلنگ احداث این نیروگاه را زدم و این درحالی بود که آن زمان شاید کسی باور نمی کرد در این بیابان، چنین نیروگاهی احداث شود ولی حالا بعد از ۱۶ سال با تبدیل آن نیروگاه و افزایش ۵۰ درصدی راندمان تولید برق در آن که با تبدیل آن نیروگاه قدیمی به نیروگاه سیکل ترکیبی اتفاق افتاد، شاهد افزایش قدر و منزلت و همچنین تاثیرگذاری این نیروگاه بر این منطقه بودیم.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه امروز ۱۰۰ درصد تمام مصارف خانگی، صنعتی و کشاورزی منطقه چابهار توسط این نیروگاه تامین می شود، گفت: منطقه چابهار از نظر اقتصادی، منطقه ای ویژه در کشور است و امروز کشور در حال سرمایه گذاری برای توسعه بندر چابهار است و ما نیز تلاش داریم تا سهمی در این توسعه داشته باشیم.
 
وی با بیان اینکه این واحد جدید، در اوج مصرف کشور به بهره برداری رسید گفت: هر یک مگاوات برق تولید شده در این نیروگاه می تواند از خاموشی مصارف خانگی و صنعتی جلوگیری کند و خوشبختانه با تلاش مهندسان و متخصصان متعهد کشورمان، این واحد جدید در زمان مقرر به بهره برداری رسید.
 
فتاح با اشاره به حمایت صندوق توسعه ملی در تامین مالی پروژه توسعه این نیروگاه گفت: ما این تقاضا را داریم که صندوق توسعه ملی شرایط تولید برق در نیروگاه های کشور را مدنظر داشته باشد.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تاثیر راه اندازی واحد بخار در این نیروگاه و افزایش راندمان و کاهش مصرف سوخت در نیروگاه نسبت به نیاز پیش از این نیروگاه در هر سال که بالغ بر ۳۰۰ میلیون لیتر گازوئیل مصرف می کرد گفت: با در نظر گرفتن ۰.۵ دلار به ازای هر لیتر گازوئیل، طی ۲ سال تمام سرمایه گذاری در این نیروگاه که حدود ۴ هزار میلیارد تومان است، از محل صرفه جویی در مصرف گازوئیل بازمی گردد و این یعنی یک سرمایه گذاری خوب برای کشور.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با تقدیر از عملکرد مهندسان و متخصصان ایرانی در تولید تجهیزات نیروگاهی و بومی شدن صنعت ساخت نیروگاه در کشور گفت: این یعنی خودکفایی ۱۰۰ درصدی تکنولوژی پیشرفته ای که تا چند سال پیش به طور کامل در آن وابسته بودیم.
 
فتاح در ادامه با اشاره به طلب ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از وزارت نیرو به دنبال فروش برق گفت: ما امیدواریم با اتخاذ تصمیمات مناسب توسط مجلس و دولت، زمینه برای به صرفه شدن سرمایه گذاری ها در صنعت برق فراهم شود.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با بیان اینکه نیروگاه های بنیاد مستضعفان روز گذشته ۳۴۰۰ مگاوات به شبکه تزریق کردند گفت: این میزان تولید برق در نیروگاه های بنیاد، درحالی است که کل مصرف صنایع ما در بنیاد مستضعفان به ۷۰۰ مگاوات نمی رسد و این منطقی نیست بنیاد که سرمایه گذاری سنگینی در تولید برق داشته، متحمل خاموشی صنایع شود.
 
وی در ادامه با اشاره به آلودگی محیط زیستی سوزاندن گازوئیل به نسبت گاز گفت: من تقاضا دارم مسئولان استان سیستان و بلوچستان مقدمات رسیدن هرچه سریعتر گاز به این منطقه را که باعث افزایش راندمان و کاهش آلایندگی های محیط زیستی است را فراهم کنند.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر اینکه توسعه پایدار وابسته به مردم است افزود: امنیت اصلی در کشور جز با رسیدگی به مردم و همراهی آنها، ممکن نخواهد شد و باید بدانیم که کشور ما آنقدر «ندار» نیست که نتوانیم به مردم رسیدگی کنیم و این وظیفه ما و همه دستگاه های کشور است.
 
فتاح ادامه داد: بر همین اساس ما در بنیاد مستضعفان اعلام کرده ایم هریک از مجموعه های بنیاد در کشور، موظف هستند سهمی از سود خود را برای کمک به ساکنان مناطق حاشیه ای خود تخصیص دهند و این حق مردم است.
 
وی با تاکید بر اینکه مردم در شرایط سختی قرار دارند و نباید هیچ مسئولی در این شرایط آسوده بخوابد ادامه داد: امیرالمومنین (ع) هیچ شبی را آسوده نخفت و ما نیز که خود را شیعه ایشان می دانیم نمی توانیم رفتاری جز این داشته باشیم و اگر چنین باشیم نصرت خداوند، شامل حالمان خواهد شد.
 
فتاح با بیان اینکه پیش از این بنیاد مستضعفان ۳۰۰ دستگاه ترانس را برای برق دار شدن مناطق حاشیه ای و محروم چابهار خریداری کرده و در اختیار مسئولان منطقه ای قرار داده است گفت: ما در سفر قبلی خود تصمیماتی را برای برق رسانی و حل برخی مشکلات دیگر اهالی مناطق محروم این شهرستان اتخاذ کردیم و باید بدانیم که ما و همه مدیران برای رسیدگی به این مردم مسئولیت داریم.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار

مدیرعامل هلدینگ مالی و سرمایه‌گذاری سینا منصوب شد

1401/06/28

جزئیات خدمت‌رسانی ۶ موکب بنیاد مستضعفان در مرزها/ از توزیع ده‌ها میلیون بطری آب و غذای گرم تا کمک به اعزام هزاران زائر از مناطق محروم به کربلا

1401/06/15

سرمایه‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای آزادراه تهران شمال طی ۵ ماه گذشته/ واگذاری بخشی از زمین‌های بنیاد به نهضت ملی مسکن

1401/06/03

عملیات ایمن سازی ساختمان قدیمی «آلومینیوم» آغاز شد

1401/05/30

نحوه تامین «مسکن» محرومان توسط بنیاد مستضعفان/ آورده مالی مددجویان کاهش می‌یابد

1401/05/23

پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مادران باردار و شیرده مناطق محروم از ابتدای ۱۴۰۰

1401/05/11

سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در آذربایجان شرقی/ کمک به اشتغال محرومان با ۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه

1401/05/07

واگذاری ۴۰۰ هکتار از زمین‌های بنیاد مستضعفان در زنجان برای پروژه‌های مسکونی، عمرانی و صنعتی

1401/05/05

«قنبری» مشاور رئیس بنیاد مستضعفان شد

1401/05/04

واگذاری رایگان زمین‌های بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن مردم و محرومان

1401/05/03

سرپرست بانک سینا منصوب شد

1401/04/30

از صادرات ۲۹۴ میلیون دلاری تا رشد ۵.۹ درصدی انواع تولیدات و خدمات اقتصادی

1401/04/25

از ساخت صدها خانه تا ارائه ده‌ها میلیارد تسهیلات قرض‌الحسنه اشتغال

1401/04/17

حمایت ۳۱۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از محرومان استان/ سرمایه‌گذاری ۸۵۰۰ میلیارد تومانی در لرستان

1401/04/16

افتتاح واحد بخار نیروگاه خرم‌آباد با سرمایه‌گذاری ۱۱۰ میلیون یورویی بنیاد مستضعفان در پاییز امسال

1401/04/15

مدیرعامل هلدینگ سیاحتی بنیاد مستضعفان تغییر کرد/ «پیرعلی» سرپرست شد

1401/04/14

آغاز توزیع بسته‌های لبنی بنیاد مستضعفان برای یک میلیون خانواده کم‌برخوردار

1401/04/13

جزئیات اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در سیستان و بلوچستان/ ۳۰۰ میلیارد تومان برای تحقق وعده‌های بنیاد

1401/04/03

جزئیاتی از سرمایه‌گذاری ۴ هزار میلیاردی بنیاد مستضعفان برای توسعه نیروگاه چابهار

1401/04/01

امنیت کشور در گرو رسیدگی به مردم و مستضعفان است/ طلب برقی ۱۰۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان از دولت

1401/04/01

بهره برداری از واحد بخار نیروگاه چابهار همزمان با اوج‌گیری مصرف برق در کشور

1401/04/01

بررسی مصوبات سفر اخیر رئیس جمهور به چهارمحال و بختیاری/ ظرفیت تولید چادر مشکی در شهرکرد ۲.۵ برابر می‌شود

1401/03/23

افزایش ۲۸۰ مگاواتی تولید برق در نیروگاه‌های بنیاد مستضعفان برای پیک ۱۴۰۱

1401/03/22

پوشش بیمه درمانی رایگان ۲۰ هزار خانواده محروم کهگیلویه و بویراحمد به همت بنیاد مستضعفان

1401/03/20

تقدیر رهبر انقلاب از احداث ساختمان جدید پلاسکو

1401/03/18

logo

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

راه‌های ارتباطی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، جزئیات مزایده‌ها و مناقصات بنیاد مستضعفان عضو خبرنامه سایت شوید.

تمامی حقوق برای وبسایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محفوظ است ۱۴۰۱

menu
menu
اخبار
گزارشات
پروژه‌ها
مستضعفان
بنیاد مستضعفان
گزارش‌های ویدیویی