سفر یک روزه رئیس بنیاد مستضعفان به استان آذربایجان شرقی 10

فتاح در تبریز اعلام کرد:

سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در آذربایجان شرقی/ کمک به اشتغال محرومان با ۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه

07 مرداد 1401

کد خبرنگار: 7

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در سفر به استان آذربایجان شرقی و پس از بازدید از منطقه محروم چاراویماق با حضور در جلسه شورای اداری استان با بیان اینکه جهت گیری تمام اقدامات بنیاد مستضعفان در ابعاد مختلف برای خدمت رسانی به مردم است اظهار کرد: ما در شهرستان چاراویماق با توجه به اینکه این شهرستان جزو مناطق هدف محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان است، تلاش کردیم در ابعاد مختلف بهداشت و درمان، آموزشی، کشاورزی، اشتغال، مبلمان شهری و .. اقدامات خود را برای رفع محرومیت از این منطقه انجام دهیم.
 
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به تخصیص ۳۲ میلیارد تومان از سوی بنیاد برای تکمیل ‌پروژه‌های باقی مانده چاراویماق گفت: همچنین بنا شد اقدام مشترکی میان بنیاد و استانداری صورت گیرد به این ترتیب که به همان میزان آورده‌ای که از سوی استانداری تخصیص داده می شود، بنیاد مستضعفان نیز به همان اندازه اعتباری را درنظر گیرد تا مشکلات باقی مانده حل و فصل شود.
 
وی با بیان اینکه مقرر شده با همکاری منابع طبیعی و جهاد کشاورزی استان، زمینی دارای آب که مستعد کشاورزی و دامپروری است در اختیار بنیاد مستضعفان قرار گیرد افزود: با توجه به اینکه اقدامات اشتغالزایی در این منطقه بیش از هرچیز دیگر حول کشاورزی و دامپروری است، با در اختیار قراردادن این زمین، بنیاد سرمایه گذاری لازم را برای اجرای یک پروژه اشتغالزایی در این حوزه انجام دهد.
 
فتاح با اشاره به فعالیت یک واحد دامپروری بنیاد در اطراف تبریز گفت: در مرحله نخست و در حال حاضر یک دامپروری ۶ هزار راسی در این منطقه در دست احداث است که برای احداث آن بنیاد مستضعفان ۵۵۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده است و ان‌شاءالله تا شهریور ۱۴۰۲ این پروژه به بهره برداری می‌رسد.
 
وی ادامه داد: همچنین توافق شد ۲۰۰ هکتار زمین از طرف منابع طبیعی و جهادکشاورزی به ما واگذار شود که در صورت اجرای این توافق، بنیاد مستضعفان فاز دوم این واحد دامپروری را عینا مشابه فاز نخست در این زمین سرمایه گذاری و احداث خواهد کرد و با اجرای فاز ۲ آن، سرمایه‌گذاری بنیاد مستضعفان در این پروژه به ۱۲۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.
 
رئیس بنیاد مستضعفان گفت: ما تاکید کرده ایم که بنیاد مستضعفان آمادگی دارد تا در صوت واگذاری زمین مناسب از سوی دستگاه های مسئول در شهرستان های میانه، جلفا، مرند و...، پروژه های سرمایه گذاری در این اراضی تعریف کند.
 
فتاح در ادامه با اشاره به تصمیمات اتخاذ شده در این سفر برای کمک به معیشت محرومان و مستضعفان گفت: در این سفر تصمیم گرفته شد تا بنیاد مستضعفان ۲۰ میلیارد تومان را برای تامین جهیزیه و نیازهای ضروری مراجعان، در اختیار کمیته امداد و بهزیستی استان قرار دهد تا این نهادهای حمایتی پاسخگوی مراجعات موردی خود باشند.
 
وی با بیان اینکه در ماه های اخیر و در مرحله قبل، ۳۵ هزار بسته معیشتی برای محرومان و اقشار نیازمند استان از سوی بنیاد مستضعفان تخصیص داده شده بود گفت: علاوه بر این در این مرحله نیز ۳۵ هزار بسته لبنی که ارزش هر بسته بالغ بر ۶۰۰ هزار تومان است، میان خانواده های نیازمند استان توزیع می شود. 
 
رئیس بنیاد مستضعفان درخصوص تلاش این بنیاد برای خانه دار شدن خانواده های محروم نیز گفت: ما در منطقه محروم چاراویماق، تعداد ۵۰۰ واحد مسکونی را تخصیص دادیم که این واحدها با حمایت مالی بنیاد مستضعفان برای خانواده های نیازمند تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و همچنین خانواده های محروم فاقد پوشش حمایتی احداث می شود.
 
فتاح با اشاره به تلاش این بنیاد برای ارائه تسهیلات قرض الحسنه به نیازمندان نیز گفت: ما در موضوع ارائه تسهیلات قرض الحسنه نیز مبلغ ۵۰ میلیارد تومان اعتبار تخصیص دادیم که برای اشتغال در منطقه چاراویماق هزینه خواهد شد.
 
به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، واگذاری ۲ دستگاه امبولانس برای کمک به رفع نیازهای درمانی منطقه محروم چاراویماق و تخصیص ۵ میلیارد تومان به امور فرهنگی این منطقه، از دیگر مصوبات سفر اخیر فتاح به تبریز و استان آذربایجان شرقی بود.
 
انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار

تحویل ۱۲۵۰۰ خانه به خانواده‌های دارای چند معلول/ تخصیص ۹۲۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای خانه‌دار شدن معلولان

1401/09/13

۷ محور راهبردی بسیج در بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

1401/09/03

آمریکایی‌ها طی ۴۴ سال گذشته حتی یک پیروزی هم در مقابل ایران نداشتند/ خداوند انقلاب را نگه داشت چون ما به تکلیفمان عمل کردیم/ صهیونیست‌ها ۸۰ سالگی خود را نمی‌بینند

1401/09/03

بسیجی بودن به لباس و چفیه نیست، به مرام است/ از دل این جنگ جهانی رسانه‌ای علیه ایران، پیروزی بزرگی نصیب ما می‌شود

1401/09/03

بنیاد مستضعفان الگوی قابل تکثیر در حوزه تکریم کارگران است/ طراحی نشان اقتصاد مقاومتی برای نخستین بار در کشور

1401/09/03

تخصیص ۵۵ میلیاردی بنیاد مستضعفان برای رفع محرومیت از «آسفیچ»

1401/08/27

«کوهبنان» به مناطق هدف محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان اضافه شد/ جزئیات مصوبات بنیاد برای محرومان کرمانی

1401/08/26

جزئیات سرمایه‌گذاری و خدمات حمایتی بنیاد مستضعفان در منطقه محروم «ارزوئیه»

1401/08/25

جزئیات بسته محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان برای استان گیلان

1401/08/19

پایان عملیات عمرانی باند رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال تا پایان سال

1401/08/17

جزئیات همکاری نفتی بنیاد مستضعفان و روس‌ها

1401/08/15

آمادگی بنیاد مستضعفان برای همکاری با آسایشگاه کهریزک در طرح «بایار ۲۴»

1401/07/26

تخصیص ۱۳۳۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای محرومیت‌زدایی از مناطق اهل تسنن

1401/07/22

تخصیص ۱۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای جهیزیه نوعروسان محروم کمیته امداد/ تمام سود بنیاد برای محرومین هزینه می‌شود

1401/07/21

جزئیات «درآمد، تولید و صادرات بنیاد مستضعفان» در نیمه نخست سال ١٤٠١

1401/07/18

تخصیص سیمان رایگان و کمک به تامین لوازم خانگی برای زلزله‌زدگان «خوی»

1401/07/15

مدیرعامل هلدینگ مالی و سرمایه‌گذاری سینا منصوب شد

1401/06/28

جزئیات خدمت‌رسانی ۶ موکب بنیاد مستضعفان در مرزها/ از توزیع ده‌ها میلیون بطری آب و غذای گرم تا کمک به اعزام هزاران زائر از مناطق محروم به کربلا

1401/06/15

سرمایه‌گذاری ۲۶۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای آزادراه تهران شمال طی ۵ ماه گذشته/ واگذاری بخشی از زمین‌های بنیاد به نهضت ملی مسکن

1401/06/03

عملیات ایمن سازی ساختمان قدیمی «آلومینیوم» آغاز شد

1401/05/30

نحوه تامین «مسکن» محرومان توسط بنیاد مستضعفان/ آورده مالی مددجویان کاهش می‌یابد

1401/05/23

پرداخت ۱۴۳ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان به مادران باردار و شیرده مناطق محروم از ابتدای ۱۴۰۰

1401/05/11

سرمایه گذاری ۵۵۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان در آذربایجان شرقی/ کمک به اشتغال محرومان با ۵۰ میلیارد تومان وام قرض الحسنه

1401/05/07

واگذاری ۴۰۰ هکتار از زمین‌های بنیاد مستضعفان در زنجان برای پروژه‌های مسکونی، عمرانی و صنعتی

1401/05/05

«قنبری» مشاور رئیس بنیاد مستضعفان شد

1401/05/04

logo

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

راه‌های ارتباطی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، جزئیات مزایده‌ها و مناقصات بنیاد مستضعفان عضو خبرنامه سایت شوید.

تمامی حقوق برای وبسایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محفوظ است ۱۴۰۱

menu
menu
اخبار
گزارشات
پروژه‌ها
مستضعفان
بنیاد مستضعفان
گزارش‌های ویدیویی