فتاح محرومیت

فتاح در مراسم بهره‌برداری از 7000 میلیارد تومان طرح‌های محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان:

هیچ ابائی از واگذاری کل بنیاد مستضعفان به محرومان نداریم/ آماده انتقال تجارب خود در حوزه مولدسازی به دولت هستیم

26 بهمن 1401

کد خبرنگار: 7

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، سید پرویز فتاح در مراسم بهره‌برداری از 7500 طرح محرومیت‌زدایی بنیاد به ارزش 7هزار میلیارد تومان با اشاره به اولویت داشتن اقدامات مرتبط با محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان در بنیاد اظهار کرد: حکمی که بنده از مقام معظم رهبری گرفتم در اولین بند، بر اهتمام بنیاد به توانمندسازی تهیدستان تاکید کرده بودند و بنده به عنوان منصوب رهبر انقلاب موظفم این موضوع را در اولویت کار قرار دهم و بر همین اساس تمام سود بنیاد مستضعفان در جهت محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان صرف می شود.
رئیس بنیاد مستضعفان با تاکید بر بهره برداری از 7500 طرح این بنیاد در سال جاری به ارزش 7 هزار میلیارد تومان گفت: این طرح ها درحالی به بهره برداری می رسد که بنیاد مستضعفان 2 هفته پیش 22 هزار فقره سند از املاک غصب شده توسط خاندان پهلوی به ارزش 10 هزار میلیارد تومان را به صورت رایگان به مردم واگذار کرد و تعداد اسناد رایگان واگذار شده به مردم به 135 هزار سند رسید و ان شاءالله در سال 1402، اسناد تمام املاکی که پهلوی به زور از مردم غصب کرده بود به صاحبانش بازگردانده می شود.
فتاح ادامه داد: علاوه بر این موارد ما در طرح مسکن ملی، 1000 هکتار زمین را نیز به صورت رایگان برای خانه دار شدن اقشار متوسط و مرحوم کشور در اختیار دولت قرار دادیم که ارزش ریالی آن چندین برابر این عدد طرح های امروز است و 2000 میلیارد تومان وام قرض الحسنه را نیز در سال جاری برای توانمندسازی و کمک به محرومان اختصاص دادیم و حتی در این مراسم، املاک واگذار شده به آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و ... که در خدمت مردم قرار گرفته در این طرح ها دیده نشده است.
وی با بیان اینکه خدمات بنیاد مستضعفان برای محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان بیش از این اعداد و ارقام است گفت: ما از مقام معظم رهبری اذن و اجازه داریم تا با تمام توان برای خدمت به محرومان تلاش کنیم و در عین دقت، هیچ تنگ نظری برای کمک به محرومان نداریم و هیچ هراسی نیز از تمام شدن بنیاد مستضعفان نداریم.
به گفته رئیس بنیاد مستضعفان، ارزش ریالی پروژه های محرومیت زدایی بنیاد طی این 2 سال 2 برابر شده و این نشان از افزایش سرعت و شتاب ما برای محرومیت زدایی و توانمندسازی محرومان است. 
فتاح با تاکید بر اینکه ما تلاش داریم تا هرچه سریعتر این امانت در اختیار بنیاد مستضعفان را به مردم باز گردانیم گفت: شاید اعلام این موضوع برای بسیاری از مردم قابل توجه باشد که ما در بنیاد مستضعفان در کمک به مساجد و حوزه های علمیه با محدودیت هایی از سوی مقام معظم رهبری مواجهیم ولی در کمک به محرومان هیچ محدودیتی نداریم.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به سابقه مولدسازی در بنیاد از سال های گذشته گفت: ما مولدسازی را که امروز بحث زیادی در مورد آن است از سال ها پیش آغاز کرده ایم و تلاش کرده ایم تا اموال راکدمان را در خدمت تولید، اشتغالزایی و اسکان مردم قرار دهیم و در عین حال آماده ایم تا در صورت نهایی شدن قوانین مرتبط با مولدسازی، تجربیات خود در حوزه مولدسازی را به دولت منتقل کنیم.
فتاح با بیان اینکه فلسفه وجودی بنیاد، خدمت به مستضعفان است گفت: امروز با افتخار از مردم می شنویم که بنیاد، تبدیل به بنیاد واقعی مستضعفان شده است ولی در عین حال تقاضای کمک های بیشتر برای خدمت به محرومان وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه خدمت گزاری به مستضعفان مایه افتخار ما است گفت: ما تلاش بسیاری می کنیم ولی برخی ها این سوال را می پرسند که نتیجه آن چیست؟ جواب این سوال آن است که باید جلوی تولید فقر در کشور گرفته شود چراکه تورم باعث تولید فقر است و امیدواریم به همت دولت که اراده اش رفع فقر است، جلوی تولید فقر در جامعه گرفته شود.
رئیس بنیاد مستضعفان با اشاره به پای کار بودن مستضعفان در این انقلاب گفت: به گفته امام راحل، تنها کسانی تا انتها با انقلاب خواهند ماند که طعم فقر را چشیده باشند لذا باید مراقبت کنیم که خدای ناکرده مدیران و مسئولان به سمت کاخ نشینی نروند.
فتاح گفت: ما در این مسیر آماده شهادت و جانبازی برای نظام، مردم و رهبر انقلاب هستیم و ما در بنیاد مستضعفان سرباز ایشان هستیم و با سرعت برای رفع فقر و خدمت به مردم تلاش می کنیم.
انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار

آغاز عملیات احداث ۱۰۵ کلاس درس در حاشیه کلان‌شهر مشهد به همت بنیاد مستضعفان

1401/12/25

کمک ۸۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تجهیز بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی مهدی‌کلینیک

1401/12/16

خانه‌دار شدن تمام مددجویان بدون خانه کمیته امداد در ۱۲۰ نقطه کشور با مشارکت بنیاد مستضعفان

1401/12/15

ساخت ۴۰ درصد بخش خشکی فاز ۱۴ پارس جنوبی توسط بنیاد مستضعفان/ انعقاد قرارداد ۴۰۰ میلیاردی در حوزه نفت و گاز با شرکت‌های دانش بنیان

1401/12/13

جزئیات فعالیت بنیاد مستضعفان در صنعت نفت و گاز کشور/ آماده مدیریت بهره‌برداری فاز ۱۴ پارس جنوبی هستیم

1401/12/11

بهره‌برداری از مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران_شمال در سال۱۴۰۲/ برنامه‌ریزی دولت برای تامین کمبود منابع مالی آزادراه تهران-شمال

1401/12/05

۱۰۰درصد عملیات عمرانی مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال به اتمام رسید

1401/12/05

جزئیات فعالیت نفتی بنیاد مستضعفان در میادین عسلویه و گلخاری/ صاحب‌خانه شدن ۱۸۰۰ خانواده نیازمند بوشهری به همت بنیاد

1401/12/04

جزئیات ۷۵۰۰ طرح محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۱

1401/11/26

رهبر انقلاب از اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان خشنود می‌شوند/ باید تلاش کنیم شمشیر برنده علم را از دست دشمن بگیریم

1401/11/26

هیچ ابائی از واگذاری کل بنیاد مستضعفان به محرومان نداریم/ آماده انتقال تجارب خود در حوزه مولدسازی به دولت هستیم

1401/11/26

«غریب» توانست گوشه‌ای از مجاهدت مسیح کردستان را به تصویر بکشد

1401/11/21

مدیرعامل بانک سینا منصوب شد

1401/11/18

جزئیات مصوبات حمایتی بنیاد مستضعفان برای گیلانی‌ها/ از ساخت خانه برای محرومان تا تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه

1401/11/14

واگذاری ۱۲.۵ میلیون متر مربع از زمین‌های پهلوی برای خانه‌دار شدن مردم و فعالیت‌های عام‌المنفعه به همت بنیاد مستضعفان

1401/11/13

جانمایی ۳ هزار خانه در املاک اهدایی بنیاد مستضعفان به طرح نهضت ملی مسکن

1401/11/13

پس از اسلام، هیچ حکومتی در ایران به اندازه خاندان پهلوی به مردم ظلم نکرد/ تقدیر از بنیاد مستضعفان برای واگذاری رایگان املاک غصب شده توسط پهلوی به مردم

1401/11/13

جزئیاتی جدید از املاک و اموال خاندان پهلوی/ رونمایی از دفتر املاک پهلوی در گیلان/ روایت فتاح از رها کردن شناسنامه فرح

1401/11/13

مکتب امام خمینی (ره) یعنی خدمت به مردم و مستضعفان

1401/11/11

تامین «سیمان و میلگرد» رایگان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی توسط بنیاد مستضعفان/ محموله‌های آب و لبنیات در راه مناطق زلزله‌زده

1401/11/10

برگزیده شدن «بنیاد مستضعفان» در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

1401/11/06

تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای محرومیت‌زدایی از شادگان/ تمام خانواده‌های پرمعلول شادگانی صاحب خانه می‌شوند

1401/11/05

خبرهای خوش بنیاد مستضعفان برای خرمشهر/ از خانه‌دار شدن ۴۳۰ خانواده محروم تا تخصیص ۷۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال

1401/11/05

افتتاح خط تولید مفتول در خرمشهر با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان

1401/11/04

افزایش بهره‌وری نیروگاه خرمشهر با بهره‌برداری از یک طرح دانش‌بنیان/ آمادگی بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰۰ میلیارد تومانی در این نیروگاه

1401/11/04

logo

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

راه‌های ارتباطی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، جزئیات مزایده‌ها و مناقصات بنیاد مستضعفان عضو خبرنامه سایت شوید.

تمامی حقوق برای وبسایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محفوظ است ۱۴۰۱

menu
menu
اخبار
گزارشات
پروژه‌ها
مستضعفان
بنیاد مستضعفان
گزارش‌های ویدیویی