آئین بهره برداری از 7500 طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان به ارزش 7 هزار میلیارد تومان 12

رئیس دفتر مقام معظم رهبری اعلام کرد:

رهبر انقلاب از اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان خشنود می‌شوند/ باید تلاش کنیم شمشیر برنده علم را از دست دشمن بگیریم

26 بهمن 1401

کد خبرنگار: 7

به گزارش روابط عمومی بنیاد مستضعفان، حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی رئیس دفتر رهبر انقلاب در آیین بهره‌برداری از ۷۵۰۰ طرح محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی گفت: کشور ما کشوری ولایتی است. گرچه راهپیمایی ۲۲ بهمن هر ساله باشکوه برگزار می‌شود اما حضور مردم در راهپیمایی امسال چیز دیگری بود و مردم کاری کردند کارستان که در این هوای سرد و برف و باران همه اقشار از پیرزن و پیرمرد، جوان و نوجوان، زن و مرد همه به میدان آمدند و یک صدا همراهی با نظام جمهوری اسلامی را فریاد زدند.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری ادامه داد: در این مراسم نوجوانان و کودکانی حضور داشتند که امام خمینی (ره) و انقلاب را ندیده بودند و حتی در دوره ۸ سال دفاع مقدس نیز متولد نشده بودند اما در مراسم راهیپمایی ۲۲ بهمن فریاد می‌زدند تا جان داریم و خون در بدن ماست از انقلاب و رهبری این نظام دفاع می‌کنیم. 
وی یادآور شد: برخی از خانواده‌ها در راه این انقلاب و نظام جان خود و فرزندانشان را فدا کردند، مادرانی که ۴ فرزندشان در طول ۸ سال دفاع مقدس شهید شد و چنین ایثار و فداکاری‌هایی کردند تا این انقلاب پا برجا بماند. 
رئیس دفتر رهبر انقلاب ادامه داد: حضور باشکوه و پر شور مردمی مشت محکمی بر دهان استکبار بود؛ آنها با دیدن این راهپیمایی مردمی رسوا شدند و طبیعی است که وقتی استکبار و آمریکای جنایتکار این صحنه ها را می بیند عصبانی شود و از همه شیوه ها و راه ها استفاده کند تا مردم را به گمراهی بکشاند.  
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی افزود: اموال پهلوی همان اموال متروکه شاه خائن و خانواده‌اش است که وقتی از کشور فرار کردند، آنها را جاگذاشتند؛ می‌گویند آنها در زمان فرار بیش از ۳۰۰ چمدان پر از طلا و جواهر این کشور را غارت کردند اما کارخانه و زمین هایی که نمی‌توانستند ببرند امروز بین مردم و نیازمندان توزیع می‌شود.  
وی با اشاره به تشکیل بنیاد مستضعفان با دستور امام راحل گفت: امام خمینی (ره) بلافاصله پس از انقلاب و با فاصله ۱۷ روز در ۹ اسفند فرمان تشکیل بنیاد مستضعفان را صادر کردند. 
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی فضای مجازی را خطرناک و تهدیدآمیز دانست و گفت: به لطف خداوند جوانان ما آگاه و روشن هستند اما پادزهر خطر فضای مجازی مراسم نماز جمعه، اعتکاف، عاشورا و مراسم اربعین است که میزبان جمعیت میلیونی زائران است و هرساله مردم بسیاری از شهرهای دور و نزدیک در این مراسم شرکت می‌کنند و حتی شاهد بودیم عده‌ای از مشهد با پای پیاده در راهپیمایی اربعین حضور داشتند. 
وی ادامه داد: باید پای کودکان و نوجوانان خود را از کودکی به مسجد و هیات های مذهبی باز کنیم تا در مراسم دعا شرکت کنند و بیمه امام حسین و شکست ناپذیر شوند. 
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی خاطرنشان کرد: گزارش عملکرد و اقدامات بنیاد مستضعفان نشان داد که قدم‌های بزرگی در راستای محرومیت زدایی کشور برداشته شده است اما هنوز کافی نیست و اگر می خواهیم بر دشمن پیروز شویم باید مراتب علم و دانش خود را بالا ببریم زیرا تا کشور به علم و تکنولوژی مجهز نباشد نمی‌تواند پیشرفت کند.
وی ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر علم و تکنولوژی در دست استکبار است و هر کاری می خواهند می کنند بنابراین باید مراتب علمی کشور ارتقا یابد تا دست نیاز علمی ما به خارج از ایران قطع شود و باید شمشیر برنده علم را از دست دشمن بگیریم.
رئیس دفتر مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: باید مراکز علمی و دانش بنیان را افزایش دهیم که این سلاح می تواند قفل های بسته را باز کند همانطور که در علوم نظامی و درمانی و فرهنگی پیشرفت چشمگیری داشتیم و قابل مقایسه با گذشته نیست.  
وی با تقدیر از عملکرد محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان گفت: گزارش این اقدامات بنیاد مستضعفان را به استماع مقام معظم رهبری می‌رسانم و امیدوارم خداوند توفیق بیشتری به شما بدهد چراکه حتما حضرت آقا از این دست اقدامات شما خشنود خواهند شد.
 انتهای پیام/

ارسال نظر

آخرین اخبار

آغاز عملیات احداث ۱۰۵ کلاس درس در حاشیه کلان‌شهر مشهد به همت بنیاد مستضعفان

1401/12/25

کمک ۸۵ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای تجهیز بیمارستان ۱۰۰۰ تختخوابی مهدی‌کلینیک

1401/12/16

خانه‌دار شدن تمام مددجویان بدون خانه کمیته امداد در ۱۲۰ نقطه کشور با مشارکت بنیاد مستضعفان

1401/12/15

ساخت ۴۰ درصد بخش خشکی فاز ۱۴ پارس جنوبی توسط بنیاد مستضعفان/ انعقاد قرارداد ۴۰۰ میلیاردی در حوزه نفت و گاز با شرکت‌های دانش بنیان

1401/12/13

جزئیات فعالیت بنیاد مستضعفان در صنعت نفت و گاز کشور/ آماده مدیریت بهره‌برداری فاز ۱۴ پارس جنوبی هستیم

1401/12/11

بهره‌برداری از مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران_شمال در سال۱۴۰۲/ برنامه‌ریزی دولت برای تامین کمبود منابع مالی آزادراه تهران-شمال

1401/12/05

۱۰۰درصد عملیات عمرانی مسیر رفت منطقه ۲ آزادراه تهران-شمال به اتمام رسید

1401/12/05

جزئیات فعالیت نفتی بنیاد مستضعفان در میادین عسلویه و گلخاری/ صاحب‌خانه شدن ۱۸۰۰ خانواده نیازمند بوشهری به همت بنیاد

1401/12/04

جزئیات ۷۵۰۰ طرح محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان در سال ۱۴۰۱

1401/11/26

رهبر انقلاب از اقدامات محرومیت‌زدایی بنیاد مستضعفان خشنود می‌شوند/ باید تلاش کنیم شمشیر برنده علم را از دست دشمن بگیریم

1401/11/26

هیچ ابائی از واگذاری کل بنیاد مستضعفان به محرومان نداریم/ آماده انتقال تجارب خود در حوزه مولدسازی به دولت هستیم

1401/11/26

«غریب» توانست گوشه‌ای از مجاهدت مسیح کردستان را به تصویر بکشد

1401/11/21

مدیرعامل بانک سینا منصوب شد

1401/11/18

جزئیات مصوبات حمایتی بنیاد مستضعفان برای گیلانی‌ها/ از ساخت خانه برای محرومان تا تخصیص تسهیلات قرض‌الحسنه

1401/11/14

واگذاری ۱۲.۵ میلیون متر مربع از زمین‌های پهلوی برای خانه‌دار شدن مردم و فعالیت‌های عام‌المنفعه به همت بنیاد مستضعفان

1401/11/13

جانمایی ۳ هزار خانه در املاک اهدایی بنیاد مستضعفان به طرح نهضت ملی مسکن

1401/11/13

پس از اسلام، هیچ حکومتی در ایران به اندازه خاندان پهلوی به مردم ظلم نکرد/ تقدیر از بنیاد مستضعفان برای واگذاری رایگان املاک غصب شده توسط پهلوی به مردم

1401/11/13

جزئیاتی جدید از املاک و اموال خاندان پهلوی/ رونمایی از دفتر املاک پهلوی در گیلان/ روایت فتاح از رها کردن شناسنامه فرح

1401/11/13

مکتب امام خمینی (ره) یعنی خدمت به مردم و مستضعفان

1401/11/11

تامین «سیمان و میلگرد» رایگان برای بازسازی مناطق زلزله‌زده خوی توسط بنیاد مستضعفان/ محموله‌های آب و لبنیات در راه مناطق زلزله‌زده

1401/11/10

برگزیده شدن «بنیاد مستضعفان» در بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز

1401/11/06

تخصیص ۲۳۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان برای محرومیت‌زدایی از شادگان/ تمام خانواده‌های پرمعلول شادگانی صاحب خانه می‌شوند

1401/11/05

خبرهای خوش بنیاد مستضعفان برای خرمشهر/ از خانه‌دار شدن ۴۳۰ خانواده محروم تا تخصیص ۷۰ میلیارد تومان وام قرض‌الحسنه اشتغال

1401/11/05

افتتاح خط تولید مفتول در خرمشهر با سرمایه‌گذاری ۲۰۰ میلیارد تومانی بنیاد مستضعفان

1401/11/04

افزایش بهره‌وری نیروگاه خرمشهر با بهره‌برداری از یک طرح دانش‌بنیان/ آمادگی بنیاد مستضعفان برای سرمایه‌گذاری ۱۲۰۰۰ میلیارد تومانی در این نیروگاه

1401/11/04

logo

پایگاه خبری بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی

راه‌های ارتباطی

عضویت در خبرنامه

برای دریافت اخبار، جزئیات مزایده‌ها و مناقصات بنیاد مستضعفان عضو خبرنامه سایت شوید.

تمامی حقوق برای وبسایت بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی محفوظ است ۱۴۰۱

menu
menu
اخبار
گزارشات
پروژه‌ها
مستضعفان
بنیاد مستضعفان
گزارش‌های ویدیویی